ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

We wtorek 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzić będziemy XXVIII Światowy Dzień Chorego. Hasłem tegorocznych obchodów tego dnia są słowa Jezusa «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28)
Pragniemy ten dzień przeżywać w naszej parafii w duchu modlitwy i szczególnej łączności z wszystkimi, których dotyka cierpienie.
Wszystkich chorych i tych, którzy chcą ofiarować w ich intencji swoją modlitwę serdecznie zapraszamy na Mszę św. o  godz. 10.00. W czasie tej Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Chorych.

Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego, by zwrócić uwagę całego świata na prawdziwy sens cierpienia, którego nie da się zrozumieć –  nie dotykając tajemnicy Chrystusowego krzyża. W ten sposób Jan Paweł II pragnął również podkreślić godność człowieka dotkniętego cierpieniem.

Módlmy się za wszystkich, których dotyka krzyż choroby i cierpienia, aby zamieszkała w nich moc samego Chrystusa…
Niech nie zabraknie również w świecie ludzkiej wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka. Tak by zawsze znaleźli się Ci, którzy z miłością pochylą się nad chorym i cierpiącym.  Byśmy i my sami byli tymi, którzy umieją się pochylić…

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.