Ogłoszenia Duszpasterskie

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 stycznia 2019r.

1

Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2

Trwają Odwiedziny Kolędowe Rodzin. W czasie trwania odwiedzin kolędowych nie ma Mszy św. o godz. 17.30, nie będzie również czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan kolędy na kolejne dwa tygodnie wywieszony jest w kruchcie kościoła i na stronie internetowej. W tym roku kolędę w blokach rozpoczynamy od parteru.

3

Odwiedziny kolędowe u osób, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie będą miały miejsce w niedzielę 3 lutego. Prosimy o zgłoszenia telefoniczne (tel. 61 426 56 30) do soboty 26 stycznia włącznie.

4

W okresie kolędowym nie będzie próby Chórku, spotkań kandydatów do bierzmowania, spotkań Duszpasterstwa Młodzieży.

5

Trwają ferie zimowe. W czasie ferii nie będzie spotkań Oazy Dzieci Bożych oraz spotkań dzieci I komunijnych.

6

Za tydzień, w niedzielę 27 stycznia, zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na pomoc dla misjonarzy pochodzących z Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Będzie to również 66 Światowy Dzień Trędowatych – szczegóły w gazetce.

7

Już dziś informujemy, że w sobotę 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.30. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie gromnic. W czasie Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie świec dzieci I komunijnych. W święto Ofiarowania Pańskiego przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i w związku z tym składką z tego dnia wesprzemy utrzymanie zakonów klazurowych.

8

W lutym nie będzie Mszy św. zbiorowej w I piątek miesiąca o godz. 15.00.

9

Decyzją Księdza Prymasa, z dniem 1 lutego kończy posługę w naszej Parafii Ks. Wikariusz Michał Szalaty, który skierowany został do Parafii p.w. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. Ks. Miachałowi serdecznie dziękujemy, za 1,5 roczną ofiarną posługę w naszej Parafii i życzymy mu pomyślności na nowej placówce. Do naszej Parafii skierowany został Ks. Krzysztof Kubaszewski, posługujący do tej pory w Parafii p.w. Zwiastowania NMP  w Inowrocławiu. Ks. Krzysztof rozpocznie posługę pośród nas z dniem 1 lutego. Życzymy Mu otwartości serca na Boże natchnienia i dobrego pobytu w naszej Rodzinie Parafialnej. Księdza Michała pożegnamy w czasie Mszy św. w niedzielę 3 lutego o godz. 8.30.

10

Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

                                                                                                              Ks. Krzysztof Walkowski
                                                                                                                         Proboszcz