Ogłoszenia Duszpasterskie

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 stycznia 2018r.

1

Dziś, w niedzielę 21 stycznia zapraszamy na godz. 13.30 do naszego kościoła, na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Radość z MOK w Gnieźnie.

2

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3 Trwają Odwiedziny Kolędowe Rodzin. W czasie trwania odwiedzin kolędowych nie ma Mszy św. o godz. 17.30, nie ma również czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym roku, w blokach, kolędę rozpoczynamy od ostatniego piętra. Plan kolędy na ostatnie dwa tygodnie wywieszony jest w kruchcie kościoła, w Gazetce Parafialnej i na stronie internetowej. Osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie kolędy, a chciałyby przeżyć spotkanie kolędowe, odwiedzimy w czwartek 1 lutego. Bardzo prosimy o zgłoszenia telefoniczne do soboty 27 stycznia włącznie.

4

W okresie koledowym nie będzie próby chórku dziecięcego ani spotkania Duszpasterstwa Młodzieży Źródło. Nie będzie też spotkań kandydatów do bierzmowania. W lutym nie będzie Mszy św. zbiorowej w pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00.

5

Punkt charytatywny czynny w  środę w godz. od 17.30 do 18.30.

6

W sobotę 27 stycznia o godz. 11.00 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci I komunujnych z II grupy.

7

Informujemy, że Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony młodzieży z klas III Gimnazjum w niedzielę 15 kwietnia na Mszy św. o godz. 12.30. Sakramentu udzieli ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski.

8

Franciszkańska Adoracja Żłóbka – Bracia Mniejsi oraz Młodzież Franciszkańska zapraszają do wspólnej modlitwy i kolędowania, za tydzień w niedzielę 28 stycznia na godz. 15.00 do naszego kościoła.

9

Za tydzień w niedzielę 28 stycznia zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na pomoc dla misjonarzy pochodzących z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

10

W przyszłą niedzielę 28 stycznia przypada 65 Światowy Dzień Trędowatych.

11 Już dziś informujemy, że w piątek 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz.7.00, 8.30, 10.00 i 18.30. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie gromnic. W czasie Mszy św. o godz. 18.30 będzie miało miejsce poświęcenie świec dzieci I Komunijnych. W Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i w związku z tym składka w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie zakonów klazurowych

12

Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Józefa Stube, śp. Grzegorza Andrzejewskiego, śp. Kazimierę Kisiel, których pożegnalismy w minionym tygodniu, oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

                                                                                                              Ks. Krzysztof Walkowski
                                                                                                                         Proboszcz