Ogłoszenia Duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 kwietnia 2024r.

 

1

Dziś Niedziela biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niech będzie ona dla nas zachętą do lektury Słowa Bożego.

2

Dziś w niedzielę 14 kwietnia przypada 1058r. chrztu Mieszka I. Tego dnia Prymas Polski abp Wojciech Polak odprawi Mszę Św. na Ostrowie Lednickim. Tego dnia przypada również Święto Chrztu Polski.

3

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeńsatw o godz. 18.00:  Naboeństwo do św. Jana Pawła II w poniedziałek; Różaniec we wtorek, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę; Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek.

4

W poniedziałek o godz. 16.00 spotkanie wspolnoty „Odnowa” na plebanii.

5

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 19.00 do 20.00 do kościoła. W czasie Adoracji kapłan posługuje w konfesjonale.

6

W piątek Mszą Św. o godz. 18.30 rozpocznie się spotkanie Oazy Młodzieżowej. Po Mszy św. spotkanie na plebanii.

7

W sobotę o godz. 11.00 w salce na plebanii, spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Prosimy, aby młodzież zebrała się przed plebanią.

8

W sobotę o gpdz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci I komunijnych z grupy I, a o godz. 12.00 z grupy II.

9

W sobotę o godz. 12.00 na plebanii spotkanie Oazy dzieci Bożych.

10

W przyszłą niedzielę jako niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania.

11

Parafialny Zespół Pomocy Caritas informuje, że osoby z naszej Parafii oraz te osoby, które są w trudnych sytuacjach i chciałyby korzystać z pomocy Caritas, muszą dostarczyć do Biura Parafialnego skierowanie z MOPS-u. Skierowania przyjmujemy włącznie do końca kwietnia.

12

Informujemy, że I Komunia Św. odbędzie się w dwóch grupach: 5 i 12 maja o godz. 11.00. Natomiast Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. dla dzieci z klas IV, które przystąpiły do I Komunii Św. w ubiegłym roku, będzie miała miejsce w niedzielę 19 maja o godz. 12.30.

13

Informujemy, że Sakrament Bierzmowania w tym roku udzieli młodzieży z klas I , ks. kan. Zbigniew Przybylski, Wikariusz Generalny Naszej Archidiecezji. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 9 czerwca o godz. 12.30. Osoba, która zamówiła Mszę św. o godz. 12.30 prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

14

W sobotę i w niedzielę 27-28 kwietnia w Gnieźnie odbędą się doroczne obchody odpustowe ku czci Św. Wojciecha. W związku z Uroczystościami w kościołach w Gnieźnie 28 kwietnia odwołane będą Msze św. w czasie trwania uroczystości. W naszym Kościele nie będzie Mszy Św. o godz. 10.00 i 11.15. Plan Uroczystości wywieszony jest na plakacie w kruchcie kościoła.

15

Z całego serca dziękujemy Wszystkim za składane do skarbon i na konto parafialne ofiary na rzecz naszej Parafii. Dziś II niedziela miesiąca, ofiary zebrane podczas wszystkich Mszy św. przeznaczone będą na cele remontowe naszej Parafii. Niech Pan Bóg Wam wszystkim wynagrodzi dobroć serca.

16

Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Ludwikę Żur, śp. Kazimierza Nowakowskiego, śp. Hieronima Spochacz, śp. Janinę Toboła, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu, oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

                                                                                                           
ks. Krzysztof Walkowski
Proboszcz