Ogłoszenia Duszpasterskie

 XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 czerwca 2017r.

1

Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i wspólne przeżywanie Uroczystości Bożego Ciała, szczególnie Osobom, które przygotowały Ołtarze i oprawę liturgiczną Mszy św. i procesji. Bóg Wam zapłać.

2

Do czwartku włącznie trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze św. z procesją,  w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 18.00. W Oktawie nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00. Po nabożeństwie wyrusza procesja. Codziennie w Oktawie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca, oraz dzieci komunijne w albach.

3

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w najbliższy czwartek. Będzie wtedy miało miejsce również poświęcenie wianków, ziół i kwiatów (po każdej Mszy św.). Po Mszy św. o godz. 18.30 i po nabożeństwie czerwcowym, procesja wokół Kościoła do czterech ołtarzy. Wszystkich serdecznie zapraszamy. W tym dniu w czwartek nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

4

W piątek 23 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. wg porządku dnia powszedniego. Po Mszy św. o godz. 18.30 Procesja do Ołtarza Serca Jezusowego. Jest to też Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5

W piątek 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszej modlitwie w tym dniu szczególnie o naszych Ojcach. Życzymy Wam, drodzy Tatusiowie wszelkiego dobra i błogosławieństwa Bożego.

6

Od soboty 24 czerwca nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Oststanie nabożeństwo czerwcowe w piątek 30 czerwca o godz. 20.15. Do udziału w Nabożeństwach serdecznie wszystkich zapraszamy.

7

Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 9, na którą zapraszamy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Pracowników Szkoły, Rodziców oraz wszystkie dzieci od klasy I do VI, sprawowana będzie na prośbę Dyrekcji szkoły, w czwartek 22 czerwca o godz. 8.30.

8

Punkt Charytatywny czynny do końca czerwca w każdą środę od godz. 17.30 do 18.30. W lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny będzie nieczynny.

9

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w środę o godz. 19.10.

10

W czwartek o godz. 20.00 spotkanie Rady Ekonomicznej, a w piątek o godz. 20.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

11

Jak już informowaliśmy, z dniem 1 lipca odchodzi z naszej Parafii ks. Rafał Pęchorzewski. Msza św. pożegnalna ks. Rafała w sobotę 24 czerwca o godz. 18.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

12

W przyszłą niedzielę 25 czerwca po wszystkich Mszach św. Dzieci z Ogniska Misyjnego będą zbierały ofiary na dokończenie budowy kaplicy w Angoli gdzie przebywa nasza Parafianka siostra Krystyna Zachwieja Franciszkanka Misjanarka Maryi.

13

W dniach 24-29 czerwca odbędzie się pielgrzymka autokarowa przez Węgry i Czechy, Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii wraz z opiekunem, ks. Rafałem, pod hasłem „Pasja podróżowania".

14

Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Bożenę Sroka, oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

                                                                                                              Ks. Krzysztof Walkowski
                                                                                                                         Proboszcz