Ogłoszenia Duszpasterskie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21 kwietnia 2019r.

1

Dziękujemy Wszystkim za liczny i nabożny udział w nabożeństwach wielkopostnych, Rekolekcjach i w Triduum Paschalnym. Dziękujemy za wszelką życzliwość, pomoc i ofiarność na rzecz naszej Parafii i naszej Świątyni. Dziękujemy za zaangażowanie się w przygotowanie Świąt i wystroju naszej świątyni. Dziękujemy też za pomoc najbardziej potrzebującym w ramach wielkopostnych dzieł miłosierdzia. Dziękujemy też Wszystkim za modlitwę, życzenia, wsparcie i dobre słowo z racji Wielkiego Czwartku, i z okazji Świąt. Bóg zapłać.

2

Dziś, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna z uroczystą procesją o godz. 6.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg stałego porządku: 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego..

3

Od Wielkiego Piątku codziennie o godz. 15.00 w Kościele spotykamy się na Nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia. Do wspólnej modlitwy serdecznie Wszystkich zapraszamy.

4

Osiem początkowych dni okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Wszystkie Msze św. w tym tygodniu odprawiamy w kościele.

5

We wtorek 23 kwietnia przypada dzień imienin Ks. Abp. Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski, pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

6

W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemiężliwość od pokarmów mięsnych.

7

Za tydzień przypada Niedziela Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. w tę niedzielę odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia,

8

W tym tygodniu nie będzie próby chórku dziecięcego „Nutki Bogumiła”, spotkania Duszpasterstwa Młodzieży oraz Oazy dzieci Bożych; nieczynny będzie również Punkt Charytatywny.

9

Informujemy, że Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony młodzieży z naszej Parafii w czwartek 25 kwietnia na Mszy św. o godz. 17.00. Sakramentu udzieli Ks. Abp Józef Kowalczyk. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.30 i 18.30. W czwartek nie będzie również Adoracji Najświętszego Sakramentu.

10

Próby przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania odbędą się we wtorek 23 kwietnia i w środę 24 kwietnia (ze świadkami) o godz. 19.00.

11

Informujemy, że I Komunia Św. odbędzie się 5 maja o godz. 11.15. Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. dla dzieci z klas IV, które przystąpiły do I Komunii Św. w ubiegłym roku, będzie miała miejsce w niedzielę 12 maja na Mszy św. o godz. 12.30. Osoby, które miały zamówioną Mszę św. w tym dniu o godz. 12.30 prosimy o kontakt z biurem  parafialnym.

12

W sobotę 27 kwietnia o godz. 11.00 w kościele będzie miała I próba dzieci I komunijnych.

13

Informujemy, że Uroczystości Odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie odbęda się w dniach 27 i 28 kwietnia. W związku z Uroczystościami, w kościołach w Gnieźnie, za tydzień w niedzielę 28 kwietnia odwołane są Msze św. w czasie trwania uroczystości. W naszym Kościele nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.15. Program uroczystości na plakacie w kruchcie kościoła i w gazetce.

14

Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

                                                                                                              Ks. Krzysztof Walkowski
                                                                                                                         Proboszcz