Ogłoszenia Duszpasterskie

 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 października 2017r.

1

Dziś, w niedzielę 22 października przypada Niedziela Misyjna, która rozpoczyna obchód Tygodnia Misyjnego „Idźcie i głoście”. W związku z tym, Dzieci z Ogniska Misyjnego po każdej Mszy św. rozprowadzają kalendarze misyjne na przyszły rok 2018 w cenie 6 zł. Zachęcamy do zakupu kalendarza, a tym samym do wsparcia dzieła misyjnego.

2

Przeżywamy październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w każdy wtorek. W każdy piątek zapraszamy na różańcowe czuwanie modlitewne połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego na godz. 20.15, które kończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W związku z tym, w piątki nie będzie nabożeństwa o godz. 18.00. W październiku poniedziałkowe, środowe i piątkowe nabożeństwa połączone będą z modlitwą różańcową.

3

W tym tygodniu nie będzie próby chórku dzięcięcego Nutki Bogumiła.

4

Parafialny Zespół Pomocy Caritas będzie wydawał żywność we wtorek od godz. 15.00 do 18.00 dla tych osób, które złożyły skierowanie z MOPS-u.

5

Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym we wtorek o godz. 19.15.

6

Punkt Charytatywny czynny w każdą środę od godz. 17.30 do 18.30.

7

W najbliższą środę biuro parafialne czynne będzie tylko od 10.30 do 13.00. Popołudniu biuro będzie nieczynne.

8

W piątek o godz. 19.00 w Oratorium spotkanie Duszpastsrstwa Młodzieży Źródło.

9

W najbliższą sobotę nie będzie spotkań dzieci komunijnych.

10

44 Drużyna Harcerska „Puchacze”, która spotyka się w harcówce w naszym kościele, zwraca się z prośbą do Parafian o wsparcie akcji polegającej na sprzątaniu i przygotowaniu zaniedbanych grobów na Uroczystość Wszystkich Świętych. Do piątku 27 października, do biura parafialnego można przynosić znicze i żywe kwiaty, którymi harcerze udekorują te właśnie groby. Chętnych zapraszamy także do sprzątania grobów. Spotykamy się w sobotę 28 października o godz. 15.00 przy wejściu głównym Cmentarza Św. Krzyża.

11

Duszpasterze Parafii pw. Św. Trójcy w Gnieźnie wraz ze społecznością Katolickiej Szkoły „RODZICE-DZIECIOM” proponują mieszkańcom naszego miasta i okolic „Noc Świętych”. Ta inicjatywa ma na celu wprowadzenie w atmosferę dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego oraz ukazanie sensu i piękna powołania do świętości każdego człowieka. Patronem tegorocznej „Nocy Świętych” jest Święty Brat Albert „Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny”. W tym roku zapraszamy we wtorek 31 października do Kościoła Garnizonowego na godz. 20.00. Szczegóły na plakacie w kruchcie Kościoła.

12

Już wkrótce rozpoczniemy listopad, miesiąc, w którym szczególnie modlimy się za zmarłych. Od 2 do 8 listopada odmawiać będziemy różaniec z wymieniankami za zmarłych. Specjalne druki do wymienianek wyłożone są już przy wyjściu z Kościoła. Wypełnione druki w kopertach prosimy składać w Biurze Parafialnym lub w koszyku wystawionym przy obrazie Matki Bożej. Można uzyskać w tym czasie codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, z zachowaniem pozostałych warunków. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

13

W środę 1 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30. Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu przy ul. Dalkoskiej odbędzie się 1 listopada o godz. 10.00. Na pozostałych cmentarzach procesje i Msze św. rozpoczną się o godz. 14.30.

14

W czwartek 2 listopada przeżywać będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.30.

15

Przy wyjściu z kościoła można składać dobrowolne ofiary na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku

16

Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Barbarę Kazmucha, śp. Adama Reselskiego, śp. Alfreda Smarzyńskiego, śp. Pawła Musiałowskiego, których pożegnalismy w minionym tygodniu, oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

                                                                                                              Ks. Krzysztof Walkowski
                                                                                                                         Proboszcz