Ogłoszenia Duszpasterskie

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 września 2018r.

1

W sobotę 22 września wyruszyła z naszej Parafii Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Otoczmy pielgrzymów naszą modlitwą.

2

Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w kościele w poniedziałek 24 września – dla klas 8 SP o godz. 16.00, dla klas III GIM o godz. 19.00. (Można przyjść zamiennie).

3

W środę o godz. 16.45 w kościele spotkanie Żywego Różańca w sprawie pielgrzymki do Lichenia, Złotkowa i Kazimierza Biskupiego, która odbędzie się w sobotę 6 października.

4

Spotkanie Grupy Męskiej odbędzie się w środę o godz. 19.00.

5

Punkt Charytatywny czynny w każdą środę od godz. 17.30 do 18.30.

6

W środę o godz. 19.15, odbędzie się spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

7

W czwartek o godz. 16.30 na Plebanii odbędzie się próba Chórku Dziecięcego „Nutki Bogumiła”. Zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać  wraz z rodzicami.

8

W czwartek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie katechetów.

9

W sobotę 29 września o godz. 11.00 organizujemy wyjazd na Diecezjalne Święto Młodych organizowane z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży. Zbiórka o godz. 10.45 koło Katedry. Koszt 15 PLN. Zapisy i informacje u ks. Michała.

10

Już wkrótce rozpoczniemy październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w każdy poniedziałek. W każdy piątek zapraszamy na różańcowe czuwanie modlitewne połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego na godz. 20.15, które kończyć będziemy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

11

Trwa kolejny etap remontu plebanii. Jednocześnie w minionym tygodniu odmalowaliśmy i odświeżyliśmy salkę Caritas w dolnej części kościoła.  Za ofiarność i włączanie się w dzieła remontowe, Wszystkim z serca dziękujemy.

12

W kościele parafialnym w Parafii św. Michała Archanioła w Gnieźnie trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży. Spotkania odbywają się w niedziele i czwartki o godz. 18.00. „Ten kto pozostaje w Chrystusie jest nowym stworzeniem. To, co stare minęło, a oto wszystko stało się nowe”.

13

Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

                                                                                                              Ks. Krzysztof Walkowski
                                                                                                                         Proboszcz