Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 listopada 2018r.

1

Dziś w niedzielę 11 listopada obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości, jest to 100 Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzień 11 listopada dla nas Polaków jest jakże pamiętną datą  – to rocznica Odzyskania Niepodległości po latach zaborów i niewoli. Niech nie zabraknie dziś i naszej modlitwy w intencji Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Do wspólnego świętowania zaprasza też Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz. O godz.  9.00 nastąpi złożenie kwiatów przy pomniku Bolesława Chrobrego przez delegacje, po czym o godz. 10.00 będzie miała miejsce uroczysta Eucharystia w Katedrze, pod przewodnictwem ks. abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski.

2

W poniedziałek o 19.15 na plebanii spotkanie młodych, którzy pragną się zaangażować w Duszpasterstwo Młodzieży przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy młodych ludzi, którzy chcą dzielić się Słowem Bożym i entuzjazmem przeżywania swojej wiary.

3

Spotkanie Żywego Różanca w środę o godz. 16.45 w kościele.

4

Punkt Charytatywny czynny w każdą środę od godz. 17.30 do 18.30.

5

W czwartek o godz. 16.30 próba chórku dziecięcego Nutki Bogumiła.

6

Zapraszamy wszystkich na spotkanie z Jezusem w Adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 19.00 do 20.00 do kaplicy. W czasie Adoracji kapłan posługuje w konfesjonale.

7

W sobotę 17 listopada na godz. 10.00 zapraszamy wszystkie dzieci pragnące jeszcze bardziej poznać i zaprzyjaźnić się z Panem Jezusem, na spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Spotkanie odbędzie się na plebanii.

8

Parafialny Zespół Pomocy Caritas informuje, że osoby z naszej Parafii, które są w trudnych sytuacjach i chciałyby korzystać z pomocy Caritas, muszą dostarczyć do Biura Parafialnego skierowanie z MOPS-u. Dochód na jedną osobę nie powinien przekraczać 1268 zł., natomiast w rodzinie 1028 zl. na osobę.  Skierowania przyjmujemy do czwartku 15 listopada włącznie.

9

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw w naszej Parafii: Nabożeństwo do św. Jana pawła II w poniedziałki; Różaniec we wtorki; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy; Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątki. Wszystkie Nabożeństwa odprawiamy o godz. 18.00.

10

Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła można złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel. Bóg zapłać.

11

Dziś II niedziela miesiąca, ofiary zbierane podczas wszystkich Mszy św. przeznaczone będą na cele remontowe. Za ofiarność Wszystkim z serca dziękujemy.

12

Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

                                                                                                              Ks. Krzysztof Walkowski
                                                                                                                         Proboszcz