Ogłoszenia Duszpasterskie

 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 sierpnia 2017r.

Święto Przemienienia Pańskiego

1

Przeżywamy dziś Święto Przemienienia Pańskiego.

2

Życzymy wszystkim dobrego wakacyjnego wypoczynku. Pamiętajmy w czasie urlopów o niedzielnej Eucharystii i modlitwie.

3

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw w naszej Parafii: Nabożeństwo do św. Jana Pawła II w poniedziałki, Różaniec we wtorki, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy, Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątki. Wszystkie Nabożeństwa odprawiamy w kościele o godz. 18.00.

4

Zapraszamy wszystkich na spotkanie z Jezusem w Adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 19.00 do 20.00 do kaplicy. W czasie Adoracji kapłan posługuje w konfesjonale.

5

Punkt Charytatywny w lipcu i sierpniu jest nieczynny.

6

Biuro Parafialne czynne jest w lipcu i sierpniu 3 razy w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek w godz. od 10.30 do 13.00 oraz od 16.30 do 18.30.

7

Przeżwywamy miesiąc sierpień, miesiąc modlitw o trzeźwość naszego narodu. Odpowiadając na apel Kościoła, biorąc pod uwagę ogromny problem alkoholowy w naszych rodzinach włączmy się w modlitwę i ofiarę w tej, jakże ważnej intencji.

8

Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w organizacji Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi dotarli przed tron Jasnogórskiej Pani w sobotę 5 sierpnia, niosąc ze sobą nasze intencje i całą Wspólnotę Parafialną. Oby ten czas rekolekcji w drodze przyniósł w życiu wszystkich Pielgrzymujących piękne i trwałe owoce.

9

Dziś, w niedzielę 6 sierpnia o godz. 17.00 w kaplicy na Cmentarzu Św. Wawrzyńca przy ul. Witkowskiej – obchodzony będzie doroczny Odpust połączony z modlitwami za zmarłych tam spoczywających.

10

Informujemy, że od poniedziałku 14 sierpnia będzie można zamawiać już intencje mszalne na przyszły 2018 rok.

11

We wtorek 15 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. wg porządku niedzielnego, a więc o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów.

12

Za tydzień II niedziela miesiąca ofiary zbierane podczas wszystkch Mszy św. przeznaczone będą na cele remontowe. Za ofiarność Wszystkim z serca dziękujemy.

13

Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Dariusza Śruba, śp. Marię Witkowską, śp. Urszulę Różańską, śp. Piotra Musielaka,  śp. Izydora Wawrzyniaka, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu, oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

                                                                                                              Ks. Krzysztof Walkowski
                                                                                                                         Proboszcz