Ogłoszenia Duszpasterskie

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 2 czerwca 2019r.

1

Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2

Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Wyjątkiem będzie każdy piątek – nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane o godz. 20.15 i kończyć się będzie Apelem Jasnogórskim ok. 21.00. Do udzialu w Nabożeństwach serdecznie wszystkich zapraszamy.

3

Trwamy w modlitwie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę 9 czerwca. Modlitwa nowennowa połączona jest z nabożeństwem czerwcowym.

4

Przeżywamy dziś Dzień Dziękczynienia, w ramach którego wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Do puszek przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel.

5

Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży w poniedziałek 3 czerwca: Msza św. o godz. 18.30 i po niej spotkanie na plebanii.

6

Wyjątkowo w środę o godz. 16.45, spotkanie Żywego Różańca w kościele.

7

Próba chórku dziecięcego „Nutki Bogumiła” w czwartek o godz. 16.30.

8

Zapraszamy Wszystkich na spotkanie z Jezusem w Adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 19.00 do 20.00 do kaplicy. W czasie Adoracji kapłan posługuje w konfesjonale.

9

W tym tygodniu nie będzie spotkania Oazy Dzieci Bożych.

10

W tym tygodniu przypada: I piątek miesiąca – o godz. 15.00 Msza św. zbiorowa ku czci Bożego Miłosierdzia. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy z posługą: ks. Proboszcz w piątek 7 czerwca, księża Wikariusze w sobotę 8 czerwca w godzinach rannych..

11

W piątek 7 czerwca przypada rocznica ingresu Ks. Abp. Wojciecha Polaka, do Katedry Gnieźnieńskiej. Otoczmy modlitwą naszego Pasterza.

12

W sobotę 8 czerwca 2019 r. ulicami Gniezna przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Na godz. 15.00 na plac przy Teatrze im. Aleksandra Fredry zapraszamy osoby, którym nie jest obojętne życie od chwili poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodzina zbudowana na małżeństwie jako trwałym związku mężczyzny i kobiety. Szczegółowe informacje na plakatach.

13

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IX Koncercie Prymasowskim, który odbędzie się dziś niedzielę 2 czerwca 2019r. o godz. 19.00 w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie.

14

W niedzielę 9 czerwca w godz. od 14.00 do 16.00 w naszej kaplicy odbędzie się Rejonowe Spotkanie Formacyjne dla Narzeczonych.

15

Przygotowujemy się już duchowo do przeżywania naszego Parafialnego Odpustu, który przypada w poniedziałek 10 czerwca. O godz. 10.00 Msza św. za chorych i starszych Parafian. Suma odpustowa odprawiona będzie o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Neoprezbiter Mateusz Śróda. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo prymicyjne.

16

W środę 5 czerwca o godz. 19.15 na plebanii będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne w sprawie procesji Bożego Ciała. Zapraszamy na nie wszystkie osoby, które chcą się włączyć w przygotowanie ołtarzy. Szczególnie zapraszamy mieszkańców bloków, przy których staną ołtarze.

17

Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 3 czerwca br. rozpoczyna się nowy nabór do naszego Seminarium. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u ks. proboszcza.

18

W dniach 7-9 czerwca w Seminarium odbędzie się dzień skupienia dla mężczyzn, którzy zastanawiają się nad wyborem drogi kapłańskiej (absolwenci gimnazjów i starsi). Uczestnictwo (wraz noclegiem i wyżywieniem) jest bezpłatne, a zgłoszenia przyjmuje ks. Paweł Rybak (tel. 783 479 600, ks.rybak@wp.pl).

19

Trwają prace przy budowie podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Za włączanie się w nasze wspólne dzieło, wszystkim z serca dziękujemy.

20

Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Genowefę Kaźmierczak, śp. Romana Stankowiaka, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu, oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek….

                                                                                                              Ks. Krzysztof Walkowski
                                                                                                                         Proboszcz