Duszpasterstwo Młodzieży „ŹRÓDŁO”

Od września 2012r. trwają spotkania młodych w naszej parafii. W każdy piątek o godz. 19. 00 przychodzi grupa od 15 do 25 osób. Są to głównie licealiści i studenci. Każde z tych spotkań ma różne formy. Pierwszą i najważniejszą sprawą jest odkrywanie wartości modlitwy. Bo właśnie na modlitwie dokonuje się to niezwykłe spotkanie z Panem Bogiem. Zdumiewający jest fakt, że młodzi przychodzący na spotkania sami pytają o modlitwę. Sami dopytują czy będzie adoracja. Niezwykłym owocem dotychczasowych spotkań jest fakt, że uczestnicy sami wyszli z inicjatywą, aby każde spotkanie rozpoczynać kwadransem adoracji. Ta sytuacja pokazuje, że są młode osoby szukające Boga. I odkrywające, co naprawdę jest ważne w życiu. Ponadto raz na jakiś czas przeżywamy także wspólną Eucharystię, w czasie, której modlimy się w intencjach młodzieży.

Ciekawym punktem cotygodniowych spotkań na pewno są zapraszani goście. We wrześniu odwiedził nas człowiek, który 8 lat swojego życia spędził w różnych zakładach karnych. Podzielił się świadectwem wielu życiowych trudnych doświadczeń. Wskazał momenty spotkania z Panem Bogiem. Przedstawił historię swojego nawrócenia. W niezwykle poruszający sposób opowiedział o wartości modlitwy i rodziny w życiu każdego człowieka. Natomiast w październiku zaprosiliśmy małżonków, którzy przedstawili wartość i bogactwo życia małżeńskiego. Dla młodych uczestników szczególnie ważne były sprawy dotyczące życia w czystości przedmałżeńskiej. W listopadzie spotkaliśmy się z siostrami zakonnymi pracującymi na terenie naszego miasta. A w grudniu miało miejsce spotkanie z egzorcystą. Przeżyliśmy też spotkani z misjonarzem. Ponadto w czasie spotkań od czasu do czasu oglądamy różne, ciekawe wartościowe filmy, które mają na celu umocnienie w nas dobrych postaw.

Jest tutaj wielu młodych zaangażowanych, z otwartymi sercami, chcących żyć i pogłębiać swoją wiarę. Za to należy z całego serca dziękować Bogu i tym się cieszyć. W miarę upływającego czasu krystalizuje się stała grupa uczestników. Jednak od czasu do czasu pojawiają się też nowi uczestnicy. Z czego bardzo się cieszymy.

Dnia 29 kwietnia 2013r., w dniu udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej Parafii, Ksiądz Biskup Krzysztof Wętkowski poświęcił Oratorium dla Młodzieży. Naszą radością jest to, że w czasie spotkań modlitewnych młodzieży, zrodziła się nazwa naszego Duszpasterstwa Młodych: ŹRÓDŁO. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania naszego Oratorium.

Dziś od młodych ludzi można usłyszeć różne komentarze dotyczące Kościoła. Często są to wypowiedzi negatywne, że Kościół jest przestarzały, zacofany, daje tylko same nakazy i zakazy moralne. Niejednokrotnie są to wypowiedzi wynikające z braku doświadczenia żywej wspólnoty Kościoła. Te spotkania są na pewno szansą dla młodych osób na to, żeby odkryć coś nowego i inaczej spojrzeć na wiarę, na Boga i na całą wspólnotę Kościoła.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.