DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

W poniedziałek 9 kwietnia przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a także Dzień Świętości Życia (uroczystości przeniesione z 25 marca). Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 17.30 i 18.30.
Jak co roku w tym dniu będziemy mogli włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy o poszanowanie życia ludzkiego. Wszyscy zaś, którzy pragną  podjąć duchową adopcję, będą mogli to uczynić podczas  Mszy św. o godz. 18.30. Prosimy, by osoby te przyniosły ze sobą świece.


Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego to dzieło modlitewne. Osoby, które podejmują się adopcji zobowiązują się do codziennej, trwającej 9 miesięcy, modlitwy o uratowanie zagrożonego życia jednego nienarodzonego dziecka, znanego jedynie Bogu. 

Do Duchowej Adopcji zaproszeni są wszyscy: świeccy i duchowni, kobiety i mężczyźni, młodsi i starsi… Wszyscy, którzy pragną dać to, co najcenniejsze – swoją cichą modlitwę, dar serca –  w obronie tych, którzy sami obronić się nie mogą… Jak ważny jest to dar we współczesnym „cywilizowanym” świecie, tak często odhumanizowanym, wyznającym daleko idący relatywizm moralny – gdzie szanuje się prawa jednych, a najbardziej bezbronnym się go odbiera…

Można zaciekle dyskutować, można słuchać tych, którzy wykrzykują swoje argumenty…
A może bardziej potrzeba nam odważnego świadectwa życia, które opowiada się za życiem!
I modlitwy,  tej cichej…

Za ten piękny dar miłości -  uratowane życie – już dziś dziękujemy Rodzicom adopcyjnym, bo Ci,  za których się modlimy, jeszcze dziś sami podziękować nie potrafią…
 

Zobowiązania adopcyjne :
1. Modlitwa codzienna:
Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, i świętego Józefa, -  proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo zostało przeze mnie adoptowane, a które znajduje się w niebezpieczeństwie śmierci. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby pozostawili je przy życiu, które Ty sam dałeś. Amen.
2. Codzienne odmówienie jednej Tajemnicy Różańca Św.
3. Dodatkowe, dobrowolne postanowienie

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.