NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

"A ja zaufałem Twemu miłosierdziu;
niech się cieszy me serce z Twojej pomocy,

chcę śpiewać Panu, który obdarzył mnie dobrem" (Ps 13,6).
Ufność w miłosierdzie Boga czyni cuda w naszym życiu… daje męstwo i siłę, usuwa smutek i przygnębienie, daje radość, pokój…
kruszy nasze serce.., wylewa naszą miłość.

Dziś, 8 kwietnia, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, cały Kościół obchodzi Święto Miłosierdzia – ustanowione z woli samego Chrystusa, przekazanej przez św. Faustynę, wielką orędowniczkę Bożego Miłosierdzia.


Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar  (Dz. 699)

Powiedz zbolałej ludzkości, niech się przytuli do miłosiernego serca Mojego, a Ja ich napełnię pokojem. Powiedz, córko Moja, że jestem miłością i miłosierdziem samym (Dz. 1074). Niech te słowa, które Bóg przekazał nam przez św. Faustynę, będą dla nas nadzieją, wzbudzą naszą wielką ufność w miłosierną miłość Boga, wielkoduszną, wybaczającą… Przytulmy się z miłością do Miłosiernego Serca Bożego.

Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy do wspólnej modlitwy, w której uczcimy Boga w Jego niezmierzonej miłości.
Po każdej Mszy św. w naszym kościele odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 15.00 odbędzie się Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Przypominamy również, że w każdy piątek o godz. 18.00 odprawiamy Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, podczas którego mamy możliwość powierzenia wspólnej modlitwie naszych osobistych intencji. Intencje możemy zostawiać w koszyczku wystawionym przed nabożeństwem  z tyłu kościoła lub wysyłać je na Skrzynkę Próśb i Podziękowań na naszej stronie internetowej.

Admin

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.