PAN JEST BLISKO…

„Pan jest blisko" (Flp 4,5)
Przygotujmy Mu miejsce w naszym sercu.
3 grudnia rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania, czas szukania i odkrywania Boga… dzisiaj, teraz, tu, w naszym życiu.
Co czynić by Jego obecność nie umknęła naszej uwadze?… Jak czuwać, by w chaosie codzienności nie przeoczyć narodzin Największej Miłości?


Emmanuel … – On chce być Bogiem z nami… Bóg nie jest daleko, „nie zamknął się w niebie, ale pochylił się nad człowiekiem. Jest to wielka tajemnica, przewyższająca wszelkie możliwe oczekiwania. Bóg wchodzi w czas człowieka w sposób najbardziej zaskakujący: stając się Dzieckiem (…). A wszystko to czyni przez swoją wierną miłość."
„Ujmijmy dłoń, którą do nas wyciąga: jest to dłoń, która niczego nie chce nam odebrać, a jedynie dawać". (Benedykt XVI)

Pan jest blisko…  - zarówno w perspektywie betlejemskiej nocy, jak  i ostatecznego przyjścia.
Dlatego Jan Paweł II przypomina nam, że „całe nasze życie powinno być «adwentem», czujnym oczekiwaniem na ostateczne przyjście Chrystusa”.

Niech nam w tym pomaga Jego Matka. „Maryja doskonale ucieleśnia ducha Adwentu, którego cechują słuchanie Boga, głębokie pragnienie pełnienia Jego woli, radosna służba innym. Pozwólmy, by nas prowadziła, aby przychodzący Bóg nie zastał nas zamkniętych lub rozproszonych, ale mógł w każdym z nas poszerzyć nieco swoje królestwo miłości, sprawiedliwości i pokoju.” (Benedykt XVI, 2 grudnia 2012)

Zapraszamy wszystkich na Msze św. roratnie.
·  Roraty dla rodzin z dziećmi od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Na Mszę św. dzieci przychodzą z lampionami i ustawiają się przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przewodnikiem tegorocznych rorat dla dzieci jest św. Józef – „Strażnik Skarbów”.
·  Roraty dla dorosłych i młodzieży o godz. 6. 30. Poświęcimy je zgłębianiu prawdy o Darach i Owocach Ducha św.
·  W soboty –  wspólna Msza św. roratnia dla dzieci i dorosłych o godz. 6.30.

                                                                                                                                                                            Admin

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.