ADWENTOWE DZIEŁA POMOCY POTRZEBUJĄCYM

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w adwentowe dzieła pomocy potrzebującym. Pragniemy, aby ten wyjątkowy czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa, pozwolił nam otworzyć serca na siebie nawzajem, tu, w naszej wspólnocie parafialnej. Byśmy zechcieli dzielić się dobrem.

Już 3 grudnia,  w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy akcję „PREZENT DLA DZIECI Z RODZIN POTRZEBUJĄCYCH”. Tego dnia przy wyjściu z kościoła ustawiony będzie koszyczek, z losami zawierającymi  imię i wiek dziecka.

Jeśli ktoś chciałby przygotować prezent pod choinkę dla jednego dziecka z rodzin potrzebujących może zabrać do domu los. Akcja obejmuje dzieci w wieku niemowlęcym, przedszkolnym, szkoły podstawowej i gimnazjum. Przygotowane prezenty z naklejonym losem składać można będzie w biurze parafialnym do poniedziałku 18 grudnia. Rodzice będą mogli odebrać prezent dla swoich dzieci w dniu, który podany zostanie w ogłoszeniach duszpasterskich.

Od I Niedzieli Adwentu rozpoczynamy również akcję „KOSZ ŚWIĘTEGO ANTONIEGO”. Jeśli ktoś chciałby pomóc najbardziej potrzebującym osobom spośród nas w przygotowaniu świąt może przynosić do biura parafialnego lub do zakrystii produkty żywnościowe i chemii gospodarczej.

Przez zakup świecy na stół wigilijny możemy także wspomóc akcję Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena świecy małej – 7 zł, świecy dużej – 13 zł.  Świece można nabyć w zakrystii oraz w biurze parafialnym.

Niech te uczynki naszego serca przemieniają codzienność, niosą radość, przywracają nadzieję, tam, gdzie jej brakuje. A nam wszystkim – obdarowującym i obdarowanym –  pozwolą doświadczyć, że Chrystus naprawdę rodzi się w nas… 

Admin

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.