TYDZIEŃ MISYJNY W NASZEJ PARAFII

W ubiegłą niedzielę, obchodzoną na całym świecie jako Światowy Dzień Misyjny, dzieci z Ogniska Misyjnego na Mszę św. o godz. 11.15 przygotowały bogatą w elementy misyjne procesję z darami. Przebrane w stroje typowe dla swoich rówieśników z różnych kontynentów niosły do ołtarza m.in. miseczkę ryżu, dzbanek z wodą, ciepłe rękawiczki, globus i kolorowy różaniec misyjny wraz z modlitwą za małych Azjatów, Afrykańczyków czy  Eskimosów. Przygotowały się do tego już wcześniej, w czasie pierwszego po wakacjach spotkania, podczas którego każde z dzieci objęło także modlitewnym patronatem losowo wybranego misjonarza pochodzącego z naszej archidiecezji.

Formą animacji misyjnej w parafii były rozprowadzane przez dzieci po każdej Mszy św. kalendarze misyjne na przyszły rok. Dzięki tej akcji w blisko 350. domach naszych parafian pamięć o dzieciach z krajów misyjnych będzie obecna każdego dnia!

W poniedziałek dzieci z Parafialnego Ogniska Misyjnego korzystając z zaproszenia kolegów ze Szkolnego Ogniska uczestniczyły w spotkaniu z misjonarzem – ks. Florianem Cieniuchem, który od 31 lat pracuje w Wenezueli (Ameryka Południowa). Spotkanie odbyło się w znajdującej się na terenie parafii Szkole Podstawowej Nr 9.

Zwieńczeniem Tygodnia Misyjnego była wspólna modlitwa w czasie nabożeństwa różańcowego ze szczególnym udziałem dzieci. Mali misjonarze rozważając tajemnice bolesne różańca św. polecili opiece Maryi dzieci całego świata, szczególnie te cierpiące z powodu wojen i głodu, oraz pracujących wśród nich misjonarzy.

Więcej zdjęć

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.