UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY

W środę 1 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu, stawiając przed naszymi oczami tak wielu świętych, przypomina o powołaniu do świętości każdego człowieka. Do nas bowiem Bóg kieruje wezwanie: „Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz" (Kpł 19,2). Nasza świętość potrzebna jest światu - świętość ojca, matki, dziecka, kapłana, żony, męża, osoby żyjącej samotnie. Mimo naszych słabości… świętość jest możliwa. "Nie lękajcie się być świętymi…"

 
1 LISTOPADA Msze św. w naszym kościele: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15 i 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00
Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzach w Gnieźnie:
Cmentarz przy ul. Dalkoskiej – o godz. 10.00 nabożeństwo za zmarłych.
Cmentarz św. Krzyża – o godz. 13.00 rozpocznie się procesja żałobna, po której będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych. Procesję rozpoczniemy przy Krzyżu na nowej części cmentarza, dalej przejdziemy głównym gankiem w kierunku kościoła Św. Krzyża, przy którym będzie sprawowana Msza św.
Cmentarz Św. Piotra – procesja rozpocznie się o godz. 14.30, a po niej Msza św.
Cmentarz Św. Wawrzyńca – procesje o godz. 13.00; po niej Msza św.
2 LISTOPADA –  WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (DZIEŃ ZADUSZNY)
Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.30.
W tym dniu stajemy nad grobami naszych bliskich… Ale nade wszystko Kościół przypomina nam o naszej powinności względem nich. Bo nic piękniejszego nie możemy ofiarować im, niż naszą modlitwę.
Od 1 do 8 listopada można uzyskać codziennie odpust zupełny za zmarłych -  za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, z zachowaniem pozostałych warunków. 
Od 2 do 8 listopada  w naszym kościele odmawiać będziemy różaniec z wymieniankami za zmarłych. Specjalne druki do wymienianek wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione druki w kopertach prosimy składać w biurze parafialnym lub w koszyku, wystawionym w kościele przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.