ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

W niedzielę 21 maja dzieci z klas 4-tych z naszej parafii przeżywały rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta Msza Święta, podczas której dzieci podziękowały Panu Bogu za ten wyjątkowy dar, została odprawiona o godz. 12.30.
Podczas homilii Ksiądz Proboszcz przywołał dzieciom w pamięci dzień ich Pierwszej Komunii Świętej, czystość i drżenie serc, pragnienie by przyjąć Pana Jezusa obecnego w kruchej Hostii
»Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie« – te słowa raz jeszcze przypomniał rodzicom Ks. Proboszcz, wskazując na to, co jest ich powinnością – rozpalanie iskry Bożej miłości w sercach dzieci, dawanie świadectwa bliskości z Jezusem przez swoje życie sakramentalne i codzienność przesiąkniętą głęboką wiarą…

Na zakończenie Mszy św. każde z dzieci złożyło na ołtarzu białą różę, w podziękowaniu za dar, jakim jest żywa obecność Jezusa w Sakramencie Eucharystii.

Panie Jezu, dziękujemy Ci za dar Eucharystii, podczas której ofiarowujesz nam siebie cały, z miłości. Rozpalaj na nowo nasze serca, abyśmy z radością odpowiadali na Twoją miłość.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.