NAWIEDZENIE OBRAZU MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ

Maryjo,  Matko… Jestem, pamiętam, czuwam… Jak radośnie i z wielkim wzruszeniem przywitaliśmy Cię w Twym Cudownym Wizerunku, w kopii Jasnogórskiej Ikony…, tak samo pragniemy, by Twój żywy wizerunek na zawsze pozostał w naszych sercach…
W dniach 11 – 12 lutego zostaliśmy obdarowani pięknym czasem obecności Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej wspólnocie parafialnej, w naszym kościele… To był błogosławiony czas wspólnej modlitwy i osobistego zatrzymania się przed Twoim obliczem, przed Twoim sercem, Maryjo. 

Wpatrywaliśmy się w Ciebie, wzór pięknej miłości, która ufa do końca, nie lęka się, „zachowuje wszystko w swoim sercu, nie zatrzymuje na sobie, kieruje nasz wzrok na Chrystusa…

A Ty wpatrywałaś się w nas, w nasze serca…
Tobie, w ręce Najczulszej Matki oddaliśmy nasze troski, zawiłe sprawy, poplątane drogi – z  ufnością dziecka, z niezachwianą pewnością, że wstawisz się za nami u swego Syna.

W sobotę 11 lutego, po nabożeństwie oczekiwania,  o godzinie 17.00 – licznie zgromadzeni, wraz z Ks. Prymasem Wojciechem Polakiem, Ks. Proboszczem Krzysztofem Walkowskim i wszystkimi kapłanami naszej parafii – powitaliśmy Cię i w procesji uroczyście wprowadziliśmy Cię  - do naszej świątyni, byś w tej Cudownej Ikonie została z nami…

Byłaś z nami… – w  uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ks. Prymasa, a potem podczas czuwania prowadzonego przez dzieci i młodzież, podczas  Apelu Jasnogórskiego, podczas uroczystej Pasterki Maryjnej o godz. 22.00 w intencji powołanych i nowych powołań – z udziałem kapłanów pochodzących z naszej parafii oraz tych, którzy w niej posługiwali.
Byłaś z nami – …podczas całonocnego trwania na cichej modlitwie przed Twoim Wizerunkiem…

Cała niedziela 12 lutego, wszystkie Msze św. –  naznaczone były Twoją obecnością pośród nas.
O godz. 6.00 zgromadziliśmy się na Godzinkach ku czci  Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.00 została odprawiona Msza św. w intencji zmarłych Parafian, o 8.30 w intencji Małżonków, o 10.00 za Parafian, o 11.30 w intencji Dzieci i Młodzieży, a o 12.30 – w intencji Chorych i Osób starszych z udzieleniem Sakramentu Chorych.
Po Mszach św. – trwaliśmy w cichej modlitwie u stóp Matki Bożej. O godz. 15.00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

O godz.16.30 została odprawiona uroczysta Msza św. pożegnalna, pod przewodnictwem i ze słowem Bożym wygłoszonym przez Ks. Proboszcza. Msza św. sprawowana była w intencji pokoju na świecie oraz zawierzenia Maryi całej naszej Parafii.

Poniedziałek 13 lutego –  był dniem nawiedzenia Maryi w Kopii Jasnogórskiego Obrazu, poświęconego przez ks. Prymasa, w domach Opieki „Dębowy Gaj” i „Jesienny Azyl”. Z Kopią Obrazu do przebywających w tych domach osób chorych i starszych udali się wszyscy kapłani naszej parafii wraz z ojcem Przemysławem -  Paulinem z Biechowa.

Dziękujemy wszystkim za wspólne trwanie w modlitwie. Dziękujemy naszemu Księdzu Proboszczowi, Kapłanom naszej parafii, Ojcu Paulinowi Przemysławowi Kopie – naszemu rekolekcjoniście, a także Wszystkim tym, którzy w różny sposób włączyli się w przygotowanie naszej parafii na przyjęcie Maryi w kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej – a tym samym pomogli nam przeżyć pięknie i głęboko ten wyjątkowy czas.

Dziękujemy, Tobie Maryjo, że mogliśmy być przy Twoim sercu,  patrzeć w Twoje oczy… Dziękujemy, że zawsze z nami jesteś, pamiętasz, czuwasz…
Pomóż widzieć zawsze Jezusa, wzrastać w Nim i dojrzewać. Prosimy Cię o cud przemiany naszych serc…

 
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.