UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY

1 LISTOPADA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
Kościół w tym dniu, stawiając przed naszymi oczami tak wielu świętych, przypomina o powołaniu do świętości każdego człowieka. Do nas bowiem Bóg kieruje wezwanie: „Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty (por. 1 P 1, 16; Kpł 11, 45). Jak to uczynić?
„Naśladuj Chrystusa – kochaj i służ”  (Św. Maksymilian Maria Kolbe)
Trzeba nam dziś odważnie przyjąć te słowa będące naszym powołaniem i pięknym zadaniem.

Może lękasz się świętości… bo myślisz, że to wymaga od Ciebie czegoś nadzwyczajnego. A przecież świętość jest dla każdego… to świetość w codzienności, w  naszym powołaniu. To życie Ewangelią.
Dajmy się w naszym życiu poprowadzić Chystusowi.
Bo nasza świętość potrzebna jest światu -  świętość ojca, matki, dziecka, kapłana, osoby konsekrowanej, żony, męża, osoby żyjącej samotnie.

Mimo naszych słabości… świętość jest możliwa.
Sam Chrystus, udzielając nam Ducha Świętego, Ducha Świętości, pomaga nam kroczyć na naszej drodze świętości.
"Każdy zaś, kto pokłada w Nim tę nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty (por. 1 J 3, 3).

1 listopada Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15.
Nie będzie
Mszy św. o godz. 12.30 i 18.00
Na cmentarzu św. Krzyża o godz. 13. 00 rozpocznie się procesja żałobna, po której będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych. Procesję rozpoczniemy przy krzyżu na nowej części cmentarza, następnie przejdziemy głównym gankiem do kościoła. Ofiary zbierane na cmentarzu, zgodnie z wolą ks. Arcybiskupa, przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Duchownego.

Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu przy ul. Dalkoskiej o godz. 10.00.
Na cmentarzach św. Piotra i św. Wawrzyńca nabożeństwa rozpoczną się o godz. 14.30.

2 LISTOPADA – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (DZIEŃ ZADUSZNY)
W tym dniu stajemy nad grobami naszych bliskich… Ale nade wszystko Kościół przypomina nam o naszej powinności względem nich. Bo nic piękniejszego nie możemy ofiarować im niż naszą modlitwę.

2 listopada Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.30.
Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

Od 1 do 8 listopada włącznie, można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, z zachowaniem pozostałych warunków. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
Od 2 do 8 listopada  w naszym kościele odmawiać będziemy różaniec z wymieniankami za zmarłych. Specjalne druki do wymienianek wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione druki w kopertach prosimy składać w biurze parafialnym lub w koszyku, wystawionym w kościele przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Admin

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.