ŚWIĘTO MŁODYCH

"Ponad 800 młodych z całej archidiecezji gnieźnieńskiej świętowało 29 września we Wrześni wspomnienie patrona św. Stanisława Kostki. Towarzyszyli im duszpasterze oraz Prymas Polski abp Wojciech Polak, który spowiadał, modlił się z młodymi i przewodniczył Mszy św. na zakończenie spotkania.

Młodzi spędzili we Wrześni cały dzień. Spotkanie zorganizowano w hali sportowej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1. Po wstępie muzycznym i tanecznej rozgrzewce wysłuchali konferencji franciszkanina o. Kordiana Szwarca OFM, a po przerwie obiadowej wzięli udział w nabożeństwie pokutnym i adoracji Najświętszego Sakramentu. Wśród spowiedników był też abp Polak, który wcześniej sam skorzystał z sakramentu pokuty i pojednania. Popołudniową część spotkania zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, który Prymas niósł wśród modlącej się w hali młodzieży.
 
Uczestnikom „Kostki” jak popularnie nazywane jest diecezjalne święto młodych, towarzyszyły dwa zespoły muzyczne. Oprawę nabożeństw i kończącej świętowanie Mszy św. przygotował zespół „Nowa Pieśń” z Inowrocławia, a do tańca i wspólnego śpiewu w czasie koncertu porwał wszystkich zespół „niemaGOtu”, znany m.in. z hymnu ŚDM 2016 „Błogosławieni miłosierni”.

Tegorocznemu spotkaniu młodych towarzyszyło hasło „Oto ja – uczeń”. Młodzi rozważali znaczenie tej deklaracji także w kontekście życia i przykładu swojego patrona św. Stanisława Kostki, który zmarł przed 450 laty, w wieku 18 lat, niedługo po złożeniu ślubów zakonnych."
za: archidiecezja.pl

Galeria zdjęć

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.