UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – ZAPROSZENIE

Chcemy Cię wielbić, Jezu Chryste, Chlebie Życia…
czwartek 30 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).  Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15. i 12.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
Uroczysta procesja z Jezusem w Najświętszym Sakramencie wyruszy po Mszy św. o godz. 12.30. Przejdziemy, podobnie jak w roku ubiegłym, ulicami: Laubitza, Sikorskiego, Zabłockiego, Staszica (w kierunku banku) i powrót ul. Zabłockiego. Ołtarze staną w tych samych miejscach, co w latach ubiegłych.
Zatrzymujemy się tego dnia nad cudem Eucharystii…, w której Jezus Chrystus, Żywy Bóg staje pośród nas, daje nam siebie, abyśmy mieli życie z Niego… 
Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w uroczystości. Niech nasze uczestnictwo będzie nie tylko publicznym wyznaniem wiary, ale naszym bardzo osobistym spotkaniem z żywym Chrystusem „w hostii utajonym”.  Niech będzie uwielbieniem i dziękczynieniem…

„Niesiemy Chrystusa, obecnego pod postacią chleba, ulicami naszych miast. Zawierzamy te ulice, te domy — nasze życie codzienne — Jego dobroci. Nasze drogi niech będą drogami Jezusa! Nasze domy niech będą domami dla Niego i z Nim! Nasze codzienne życie niech będzie przeniknięte Jego obecnością.” (Benedykt XVI).

Zachęcamy Parafian do włączenia się w przygotowanie tej uroczystości, abyśmy wszyscy mogli jeszcze głębiej i piękniej przeżyć to spotkanie z Jezusem Chrystusem, Chlebem naszego życia. Już teraz dziękujemy tym, którzy przygotowują ołtarze na trasie naszej procesji.

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca. Prosimy, by dzieci pierwszokomunijne uczestniczyły w procesji w albach.

Bardzo prosimy, aby w Uroczystość Bożego Ciała kierowcy nie zastawiali samochodami miejsc, przy których staną ołtarze oraz placu przed kościołem, przez który przechodzić będzie procesja.
 

 

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.