DOŻYNKI PARAFIALNE

W niedzielę 10 września przeżywaliśmy w naszej parafii święto dziękczynienia za tegoroczne zbiory.  Podczas Mszy św. o godz. 12.30, którą sprawował Ksiądz Proboszcz, pobłogosławiony został chleb, wieńce żniwne, przyniesione przez rolników, a także ziarno zbóż na zasiew. Owoce ziemi zostały złożone przed ołtarzem.
To nasze wspólne święto uświadamia nam tak wiele… Każdego dnia potrzeba nam postawy wdzięczności – Bogu samemu, za Jego hojność i jego dary, a także rolnikom – za  trud ich pracy.

Ks. Proboszcz w homilii przypominał nam, że tak jak rolnicy troszczą się o ziemię, by rodziła plony, tak my wszyscy nie możemy zapominać, że mamy dbać o glebę naszych serc… by te serca rodziły piękne owoce. By rodziły dobro…  I to od nas zależy, jakich narzędzi użyjemy, by użyźnić nasze serce. A ono potrzebuje Bożego światła – Jego słów, Jego drogowskazów… oraz  Sakramentów, by mogło rodzić dobro, którym potem dzielić się będziemy… jak chlebem.
 
„Kiedy … przechadzasz się po polu i przyglądasz się swojej ziemi, zważ, że ty także jesteś polem Chrystusa, i dbaj także o siebie jak o swoje pole. … Uprawiaj własne serce, aby było piękne dla Pana”. (św. Paulin z Noli)
 

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.