ADWENTOWE DZIEŁA POMOCY POTRZEBUJĄCYM

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w adwentowe dzieła pomocy potrzebującym. Pragniemy, aby ten wyjątkowy czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa, pozwolił nam otworzyć serca na siebie nawzajem, tu, w naszej wspólnocie parafialnej.
PREZENT DLA DZIECI Z RODZIN POTRZEBUJĄCYCH – każdy, kto chciałyby przygotować prezent pod choinkę dla jednego dziecka z rodzin potrzebujących (nawet jeśli nie wylosował w I Niedzielę Adwentu karteczki z imieniem dziecka) może to jeszcze uczynić. Prosimy jedynie oznaczyć na zakupionym prezencie  - czy jest dla chłopca, czy dziewczynki oraz w jakim wieku. Akcja obejmuje dzieci w wieku niemowlęcym, przedszkolnym oraz dzieci ze szkoły podstawowej. Przygotowane prezenty z naklejonym losem (lub określonym wiekiem dziecka) składać można w biurze parafialnym do 18 grudnia.

Od I Niedzieli Adwentu trwa również akcja „KOSZ ŚWIĘTEGO ANTONIEGO”. Jeśli ktoś chciałby pomóc najbardziej potrzebującym osobom spośród nas w przygotowaniu świąt może do 18 grudnia przynosić do biura parafialnego lub zakrystii  produkty żywnościowe i chemii gospodarczej. Dary można składać również w kościele w koszu ustawionym przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W zakrystii i w biurze parafialnym można nabyć świece na stół wigilijny w ramach akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz opłatki na stół wigilijny. Informujemy, że z naszego polecenia nikt nie będzie roznosił opłatków i świec po domach.

Niech te uczynki naszego serca przemieniają codzienność, niosą radość, przywracają nadzieję, tam, gdzie jej brakuje. A nam wszystkim – obdarowującym i obdarowanym –  pozwolą doświadczyć, że poprzez uczynione dobro Chrystus naprawdę rodzi się w nas… 

 

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.