PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Spotkanie najpiękniejsze z możliwych… z Żywym Bogiem – w Komunii Świętej. Któż z nas pojmie ten wielki cud? To pierwsze spotkanie z Chrystusem w Eucharystii dzieci z klas trzecich z naszej parafii przeżyły w czterech grupach, w dwie kolejne niedziele (1 i 8 maja). 
Jezus… Miłość, tak potężna i zarazem tak pokorna, że przychodzi „w kruszynie Chleba”, by zamieszkać w sercach najmniejszych… Wielka to radość dla całej wspólnoty parafialnej.

Każda z grup dzieci przeżywała następnie swój „biały tydzień” – dzieci przychodziły codziennie na nabożeństwo majowe i Mszę św. – by trwać w komunii z Jezusem i dziękować za dar Eucharystii.

O to by dzieci potrafiły odpowiadać na zaproszenie Jezusa, by w komunii z Nim odkrywały miłość, by chciały z dziecięcą radością nieść Go innym, a także o to, by miały przykład w żyjących Chrystusem rodzicach – módlmy się całą wspólnotą parafialną.

Wszyscy dziękujmy Jezusowi za Jego dar miłości, który – jak mówił papież Benedykt XVI wspominając kiedyś w Watykanie w rozmowie z dziećmi swoją pierwsza komunię –„wart jest więcej niż wszystko inne, co może dać mi życie”. 
Benedykt XVI mówił dalej: „Na ile potrafiłem, obiecałem wtedy Panu: «Chciałbym być z Tobą zawsze», i modliłem się: «Ale przede wszystkim to Ty bądź ze mną». Mam nadzieję, że również dla was wszystkich I Komunia będzie początkiem przyjaźni z Jezusem na całe życie. Będzie początkiem wspólnej wędrówki, bo kiedy idziemy z Jezusem, idziemy dobrą drogą, i życie staje się dobre.” (Watykan 15.X.2005)

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.