UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

Wierzymy Panie… że Ty jesteś „Chlebem Żywym, który zstąpił z nieba” (por. J 6,51), że pozostajesz z nami w Eucharystii, dajesz nam swoje Ciało i Krew, abyśmy mogli żyć z Ciebie…

3 czerwca, w  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zgromadzeni wokół Eucharystycznego Stołu, idący w procesji z Jezusem w Najświętszym Sakramencie szukaliśmy tej prawdy, tej wielkiej tajemnicy.
On staje pośród nas. Ukryty w białym Chlebie, dający się połamać dla nas – abyśmy mieli życie z Niego, życie w pełni.
Czy ja naprawdę wierzę, Panie mój, w Twoją realną, świętą  obecność w moim życiu, tu i teraz?  W Twoją niestrudzoną, wypatrującą i szukającą mnie miłość, która chce zjednoczyć się ze mną w Komunii Świętej?

Co dla nas znaczy tak naprawdę żyć Bożym Ciałem, być człowiekiem Eucharystii? – to pytania, które stawiał nam Ks. Proboszcz w homilii. Czy chcę się jednoczyć w Komunii z Chrystusem tak ściśle, aż po krzyż…, w którym objawiła się pełnia miłości.
Czy naśladując tę miłość, chcę, jak On, czynić dar z siebie dla innych

Wielka tajemnica… i wielkie zadanie we współczesnym świecie…
Będziemy żyć Bożym Ciałem – mówił Ks. Proboszcz – jeśli będziemy wychodzili z każdej Eucharystii „nakarmieni i przesiąknięci Chrystusową Miłością”.
Wtedy, gdy tajemnica tej Miłości będzie obecna w nas… i niesiona poprzez nas.

Procesja tego roku, ze względu na sytuację epidemiczną, przeszła wokół kościoła do dwóch ołtarzy. Następnie Ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem wszystkim zgromadzonym na placu przed kościołem oraz całej naszej Parafii.

 

Fotorelacja z naszego wspólnego przeżywania Uroczystości Bożego Ciała

 

Więcej zdjęć

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.