BÓG PRZYCHODZI… – ROZPOCZYNAMY ADWENT

Rozpoczynający się Adwent to czas naznaczony oczekiwaniem na przychodzącego Boga. Nie biernym, ale takim, które ma nas na to spotkanie prawdziwie przygotować.
„Zapal Światło w swoim życiu”…

Zapalić Światło to rozpoznać Boga w codzienności, to przyjąć Jego obecność w naszym życiu, nadać życiu rytm, zgodnie z Bożymi zamysłami.
To spotkać Go twarzą w twarz – w drugim człowieku, może tym najtrudniejszym…

To pozostawać w Jego kochających ramionach, nawet pomimo upadku. To powstawać. To szukać w Nim ratunku.
To przyznać, ze zawsze jesteśmy w drodze i każdego dnia powinniśmy się nawracać.
To uznać, że Pan jest naszym Bogiem w każdym momencie naszego życia, również w tym trudnym, kiedy Bóg jest jakby „ukryty pośród nawałnicy” – On jest również wtedy z nami. Do końca.
To umieć Bogu zaufać.
Przyjąć nieskończoną tajemnicę Jego miłości do nas.
To odnaleźć swoje serce. Uczyć się miłości.

W którym miejscu jesteśmy na naszej drodze? Czy jest na niej Boże Światło? Gdzie jest nasze serce i gdzie zastanie nas przychodzący Bóg?

Wykorzystajmy dany nam czas. Szukajmy Boga w modlitwie, Słowie Bożym, w Sakramentach świętych. Szukajmy Go w historii naszego życia, w naszej codzienności i na drodze naszego powołania.
Zapalmy Światło…
By Chrystus mógł narodzić się w pokornym żłobie naszego serca.

—————————-

·  Msze św. Roratnie, w czasie których skupimy się nad obecnością Boga w Sakramentach świętych, sprawowane będą od poniedziałku do soboty, o godz. 6.30.

·  Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku nie będzie Rorat dla dzieci.

·  Dzieci w ramach teorocznego Adwentu, zapraszamy do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych Rekolekcjach Adwentowych, które trwać będą przez cały Adwent, czyli od 29.11 do 24.12. Rekolekcje będą się ukazywać CODZIENNIE RANO od godz 7:00 na kanale na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCjr_Ud0rpJwaKeqBjRxo6Sw/featured. Zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach online.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.