UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY

1 listopada – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
Wspominamy dziś wszystkich tych, którzy żyjąc w świętości, stali się naszymi orędownikami, ale i drogowskazami na naszej drodze… Tych, których codzienność pokazywała nam tak wiele przez to, że starali się upodobnić we wszystkim do Chrystusa – najbardziej w miłości…

To również dzień, w którym mocno rozbrzmiewa prawda o powołaniu do świętości każdego z nas. „Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie” (1Tes 4, 3). Świętość, nie jest czymś odległym… świętość oznacza naszą wewnętrzną zgodę, by to Jezus mógł we mnie działać, a przez to przemieniać mnie samego.

Bo to On ma być dla mnie Źródłem wszystkiego… Źródłem Miłości. Źródłem Świętości…

Niech nasza świętość rodzi się każdego dnia – w wierności małym rzeczom…w każdym, niekoniecznie zauważonym przez świat, czynie wypływającym z miłości… W czymś niespektakularnym, ale wielkim w oczach Boga

„Modlę się – mówi święty Paweł – aby wasza miłość doskonaliła się coraz bardziej”. (Flp 1,9)

1 listopada - Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego: 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00.
Ze względu na sytuację epidemidemiczną odwołane zostały Msze św. i procesje na gnieźnieńskich cmentarzach. Informujemy również, że decyzją Rządu RP  – w związku ze wzrostem zachorowań na COVID 19  – wszystkie cmentarze w całej Polsce zostają zamknięte w dniach: 31 października oraz 1 i 2 listopada.

2 listopada – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (DZIEŃ ZADUSZNY)

Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.30.

Od 2 do 8 listopada odmawiać będziemy różaniec z wymieniankami za zmarłych o godz. 18.00.  Specjalne druki do wymienianek wyłożone są już przy wyjściu z Kościoła. Wypełnione druki w kopertach prosimy składać w biurze parafialnym i przy obrazie Matki Bożej.

Abp Wojciech Polak informuje, że zgodnie z dekretem wydanym na polecenie papieża Franciszka przez Penitencjarię Apostolską, w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać nie przez pierwsze osiem dni listopada, ale przez cały miesiąc.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.