ODPUST KU CZCI BŁ. BOGUMIŁA

10 czerwca we wspomnienie bł. Bogumiła, patrona naszej parafii, przeżywaliśmy nasz Parafialny Odpust. Uroczystości odpustowe rozpoczęły się Mszą św. o godz. 10.00 w intencji chorych i starszych Parafian. Suma odpustowa w intencji wszystkich Parafian odprawiona została o godz. 18.00. Radością całej wspólnoty parafialnej było również to, że Mszę odpustową sprawował ks. neoprezbiter Jakub Siutkowski – jako Mszę św. sekundycyjną – w miejscu swoich praktyk diakońskich.  Ks. Jakub przez ostatni rok jako diakon, otoczony wsparciem Księdza Proboszcza i Księzy Wikariuszy, posługiwał w naszej parafii,  a 30 maja przyjął święcenia kapłańskie w katedrze gnieźnieńskiej.

Stąd wielka radość, że to z nim, za wstawiennictwem bł. Bogumiła, upraszaliśmy łaski potrzebne dla nas wszyskich.

Patrzyliśmy na przykład życia bł. Bogumiła, człowieka cichego i pokornego, który potrafił zrezygnować z tego wszystkiego, co mógł zaoferować mu świat – dla piękniejszej i pełniejszej relacji z Bogiem.
Niech bł. Bogumił będzie  dla nas wzorem  pragnienia szukania Boga w naszym życiu – i to nie w oderwaniu od naszej codzienności, obowiązków i realizacji naszego powołania.  Ale właśnie w tym wszystkim.  Odnajdując Boga w ciszy swego serca… i w drugim człowieku. W miłości. Z dala od hałasu świata, który tę miłość wypacza i zagłusza.

Po Mszy św. ks. neoprezbiter udzielił wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego.

Więcej zdjęć

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.