ODPUST ŚW. WOJCIECHA – KOMUNIKAT

Komunikat ks. abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski z okazji tegorocznych uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha, głównego Patrona Polski:

Drodzy Siostry i Bracia!

            Ze względu na aktualnie panującą sytuacją epidemiczną w naszej Ojczyźnie, tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, które były zaplanowane na 25 i 26 kwietnia z udziałem Episkopatu Polski, zostały ograniczone do Mszy św. odpustowej, którą będę sprawował w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie w niedzielę 26 kwietnia o godz. 13.00.

Pomimo tych trudnych okoliczności, które boleśnie dotykają nas wszystkich – zarówno duchownych jak i świeckich – jest to nadal czas intensywnego duchowego przygotowania prymasowskiej archidiecezji na jej nawiedzenie przez Najświętszą Maryję Pannę w kopii Ikony Jasnogórskiej oraz oczekiwania na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W czasie tegorocznych uroczystości odpustowych pragniemy również uczcić setną rocznicę urodzin Papieża Polaka – św. Jana Pawła II, który jeszcze jako metropolita krakowski wielokrotnie przybywał do grobu i relikwii Św. Wojciecha.

Proszę Was zatem o duchową łączność z gnieźnieńskimi uroczystościami oraz o modlitwę do miłosiernego Boga za wstawiennictwem św. Wojciecha o ustanie pandemii w naszej Ojczyźnie, w Europie i na świecie.

 

† Wojciech Polak
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas Polski
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.