ODPUST PARAFIALNY

10 czerwca przypada wspomnienie bł. Bogumiła, Parona naszej parafii.
Parafialne uroczystości odpustowe rozpoczęły się Mszą św. o godz. 10.00  w intencji chorych i starszych Parafian, na której obecny był ks. kan. Stanisław Pietrzak. Uroczysta suma odpustowa w intencji wszystkich Parafian odprawiona została o godz. 18.00.  Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił ks. neoprezbiter Mateusz Śróda, który jako diakon posługiwał w naszej parafii. Wielka to radość dla całej wspólnoty, że to z nim dziś, za wstawiennictwem bł. Bogumiła, upraszaliśmy łaski potrzebne dla nas wszyskich.

Patrzyliśmy na przykład życia bł. Bogumiła, człowieka cichego i pokornego, który potrafił zrezygnować z tego wszystkiego, co mógł zaoferować mu świat – dla piękniejszej i pełniejszej relacji z Bogiem.
Z czego my, współcześni ludzie potrafimy zrezygnować dla tej wewnętrznej ciszy, w której da się słyszeć głos Boga? Ks. Mateusz w wygłoszonej homilii zwrócił uwagę na kryzys ciszy współczesnego świata, który dotyka bardzo głęboko również naszych serc.

A tylko serce ciche, potrafi usłyszeć rytm serca Chrystusa, wraz z nim współbrzmieć…
Kochać jak Ono…, całą pełnią. Tego uczą nas również święci. I tego uczy nas nasz Patron.

"Jezu cichy i pokornego Serca
uczyń serca nasze wedłu Serca Twego".

Jezu…, którego chcemy adorować, niosąc jak dziś – w Najświętszym Sakramencie. Adorować Cię codziennie w ciszy swego serca…, by potem nieść Ciebie światu.

 

Po Mszy św. ks. neoprezbiter udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.


 

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.