NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

„Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował, i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia” (Ef 2,4-5)
Bóg  udziela nam pełni miłosierdzia przez życie, śmierć i zmartwychwstanie swego Syna…

W II Niedzielę Wielkanocną obchodzone jest w całym Kościele Święto Miłosierdzia.

"Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łask”i (Dz. 699). – powiedział Chrystus do św. Faustyny, wielkiej orędowniczki Bożego Miłosierdzia.
 

„Powiedz zbolałej ludzkości, niech się przytuli do miłosiernego serca Mojego, a Ja ich napełnię pokojem. Powiedz, córko Moja, że jestem miłością i miłosierdziem samym” (Dz. 1074). Niech te słowa wzbudzą naszą wielką ufność w miłosierną miłość Boga, wielkoduszną, wybaczającą…

Bogactwo miłosierdzia Bożego niech nas podnosi i przybliża do Chrystusa, niech wylewa naszą miłość…
Niech będzie dla nas zadaniem, byśmy i my mogli stać się ludźmi miłosierdzia.
„Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników.” (Mt 9,13).

———————————————

Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy św. w naszym kościele odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 15.00 odbędzie się Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Przypominamy również, że w każdy piątek o godz. 18.00 odprawiamy Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, podczas którego mamy możliwość powierzenia wspólnej modlitwie naszych osobistych intencji. Intencje możemy zostawiać w koszyczku wystawionym przed nabożeństwem  z tyłu kościoła lub wysyłać je na Skrzynkę Próśb i Podziękowań na naszej stronie internetowej.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.