UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

„Serce Jezusa mówi nam, że Jego miłość nie ma granic, nigdy nie słabnie i nigdy się nie poddaje…” (Papież Franciszek)
W piątek 8 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Otwarte Serce Zbawiciela skłania nas do dziękczynienia… rodzi w nas pragnienie przylgnięcia do Niego.
W naszym kościele uroczysta Msza św. ku czci Serca Pana Jezusa sprawowana była o godz. 18.30, a po niej wyruszyliśmy w procesji wokół kościoła do Ołtarza Serca Jezusowego.

Podczas homilii ks. Proboszcz prosił nas byśmy znaleźli dziś chwilę, by stanąć pod krzyżem, by tam – będąc z Chrystusem sam na sam – uczyć się miłości. By tam – wsłuchując się w bicie Serca Jezusa – dostrzec i uwierzyć jaką miłością On nas ukochał.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest to też Dniem Modlitw o Świętość Kapłanów.  Módlmy się za nich – by mieli „serca przeszyte miłością Pana, które nie patrzy już na siebie, ale jest skierowane na Boga i na innych.”

___________________

A gdzie utkwione jest moje serce, ku czemu się skłania, jakiego skarbu poszukuje? – w tym pogubionym świecie… „Dziś trzeba mieć serce wielkie, serce otwarte, serce, które bierze swoją miarę z Serca Chrystusa” (Paweł VI).
Oddaj Mu swoje serce… Niech On działa w Tobie! Daj  Mu się poprowadzić…

Admin

Wiecej zdjęć

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.