PIELGRZYMKA DZIECI DO LICHENIA

W sobotni poranek, 16 czerwca, grupa dzieci komunijnych wraz z opiekunami, księdzem Proboszczem i diakonem Przemysławem wyruszyła na pielgrzymkę dziękczynną do Lichenia.
Pierwszym przystankiem na pielgrzymkowym szlaku był Las Grąbliński, gdzie znajdują się otoczone szczególną czcią miejsca objawień Matki Bożej oraz połączone alejkami stacje Drogi Krzyżowej oraz ścieżki różańcowe. W otoczeniu zieleni, w miejscu gdzie Matka Boża trzykrotnie ukazała się skromnemu pasterzowi, spacerując po lesie trwaliśmy w modlitewnym skupieniu.

Następnie udaliśmy się do Bazyliki Matki Bożej Licheńskiej gdzie wraz z dziećmi, które na pamiątkę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej ubrały alby, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej z okazji uroczystości ku czci 108 Męczenników  II wojny światowej. Dziękując za dar Pierwszej Komunii Świętej wypraszaliśmy łaski u błogosławionych męczenników. Po Mszy Świętej dzieci otrzymały pamiątkowe medaliki i obrazki. 

Udaliśmy sie na obiad, by mieć siłę na dalsze etapy naszej pielgrzymki. O godz. 15.00 zgromadziliśmy sie na Koronce do Bożego Miłosierdzia w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Odwiedziliśmy również Kaplicę 108 Błogosławionych Męczenników, kaplicę Świętego Jana Pawła II oraz Kaplicę Trójcy Świętej, a także kościół świętej Doroty i kaplicę Krzyża Świętego.

W wolnym czasie, korzystając z pięknej pogody, podziwialiśmy Bazylikę oraz okolicę Lichenia z wieży widokowej. Wielu z nas udało się także do licheńskiego źródełka i na Golgotę.

W kaplicy Świętego Jana Pawła II odprawiliśmy nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed odjazdem do Gniezna zgromadziliśmy się w kręgu, by podziękować Panu Bogu, Matce Bożej i sobie nawzajem za wspólne pielgrzymowanie, które minęło w radosnej i modlitewnej atmosferze.

Wierzymy, że Matka Boża Licheńska otoczy opieką nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną, o której pamiętaliśmy w naszej modlitwie.

Rodzice

 

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.