ODPUST PARAFIALNY

10 czerwca we wspomnienie bł. Bogumiła, Patrona naszej parafii, przeżywaliśmy nasz Parafialny Odpust.
W sobotę, w wigilię odpustu, o godz. 18.30 sprawowana została Msza św. dla chorych i starszych Parafian z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Na Mszy św. obecny był ks. kanonik Stanisław Pietrzak. Po Mszy św. odbyło się czuwanie modlitewne przygotowujące nas do dobrego przeżycia odpustu, połączone z nabożeństwem czerwcowym. Uroczysta Suma Odpustowa odprawiona została w niedzielę o godz. 12.30. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił ks. Maciej Kulczyński, Dyrektor Domu Księży Emerytów i Zastępca Dyrektora Caritas w Bydgoszczy.

 Ks. Maciej stawiając nam przed oczyma postać bł. Bogumiła, biskupa i pustelnika, który kochał Boga ponad wszystko, wskazał – jak radykalne, choć "niedzisiejsze" powinno być nasze umiłowanie Boga. Co nie ma oznaczać bycia pustelnikiem dla Pana, ani opuszczania swoich rodzin, swojego powołania… Oznaczać ma zaś takie takie umiłowanie Boga, by chcieć z Nim iść z radością w naszą codzienność, znaleźć też sercu miejsce pustynne, by Go tam w intymności spotykać.
Przestrzegał przed relatywizmem moralnym nas, ludzi „nowoczesnego” świata, przed stawianiem siebie w centrum,  ponad Bogiem, nieliczenia się z Bożym porządkiem świata – w tak wielu aspektach naszego życia.  Przestrzegał przed grzechem odrzucania Bożej miłości.
Wskazywał, że tylko Jezus, którego uczynimy centrum naszego życia sprawi, że będziemy ludźmi szczęśliwymi, żyjącymi miłością.

Po uroczystej procesji i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem – wszyscy uczestniczący we Mszy św. otrzymali obrazek z modlitwą za wstawiennictwem bł. Bogumiła, a także małą świecę z dołączonym fragmentem Pisma Świętego – byśmy mogli w rodzinach zjednoczyć się we wspólnej modlitwie za siebie samych i całą Parafię, pochylić nad Słowem Bożym. Może przełamać nieporozumienie… Może po latach otworzyć księgę Pisma Świętego… Może usłyszeć sercem…

Admin

Więcej zdjęć

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.