UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – ZAPROSZENIE

W czwartek 31 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15 i 12.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
Uroczysta procesja eucharystyczna wyruszy po Mszy św. o godz. 12.30. i przejdzie, podobnie jak w roku ubiegłym, ulicami: Laubitza, Sikorskiego, Zabłockiego, Staszica (w kierunku banku) i powrót ul. Zabłockiego. Ołtarze staną w tych samych miejscach co w latach ubiegłych.

Zatrzymujemy się tego dnia nad cudem Eucharystii…, w której Jezus Chrystus, Żywy Bóg staje pośród nas, daje nam siebie, abyśmy mieli życie z Niego… 

„Miłość działającego w Eucharystii Boga, który chce ogarnąć mnie sobą, zjednoczyć ze sobą, rozlewa się na całe moje życie.
Żebym tylko Jego pragnął, tylko Jego szukał… A wtedy „zobaczę” Go na ołtarzu, stanie się taki bliski, tak REALNIE OBECNY’.
Ks. T.  Dajczer „Tajemnica wiary. Rozważania o Eucharystii”.

„To Miłość, która jest w Bogu i która jest Bogiem… – pozostała z nami. W sposób szczególny pod postaciami Chleba i Wina".

Czy ja w to wierzę…? Czy pragnę spotkać tę Miłość?
Niech Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa stanie się dla nas okazją do osobistego spotkania z Jezusem, dostrzeżenia  Jego, realnie obecnego w naszym życiu…

Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w uroczystości.  Zachęcamy również do włączenia się w przygotowanie uroczystości – wszystkich, którzy mogliby pomóc w przygotowaniu ołtarzy  i trasy procesji.
Dziewczynki, które będą sypać kwiatki na procesji, chłopców, którzy będą nieść różaniec oraz dzieci komunijne zapraszamy na próby w poniedziałek 28 maja i w środę 30 maja na godz. 19.00 do kościoła. Prosimy by dzieci komunijne uczestniczyły w procesji Bożego Ciała w albach.

Admin

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.