ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

W niedzielę 20 maja, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, podczas Mszy św. o godz. 11.15  dzieci z klas IV z naszej parafii przeżywały swoją rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Chciały  wyrazić swoją wdzięczność Jezusowi za dar, którym starały się żyć.
Co zmieniło się przez ten rok? Ile spotkań z Jezusem w Komunii Św.?  Co z poruszeniem serca dzieci i ich rodziców?
Zadając te pytania dzieciom Ksiądz Proboszcz przywołał w pamięci ten niezwykły dzień, na który czekały z takim utęsknieniem…


Przypomniał też słowa pieśni, które rok temu z radością śpiewały:
Tak czekałem na tę chwilę, by usłyszeć głos Twój Panie (…)
Z Tobą pragnę się spotykać, to dziecięce me pragnienie
Na Twe przyjście będę czekać, nie opuszczę Ciebie, nie.”

Czy była w nas ta sama tęsknota w codzienności… ? Pewne jest, że tęsknił On – Jezus Chrystus. Że czekał On…  na każdego z nas.
Tej tęsknoty za Jezusem Ks. Proboszcz życzył wszystkim dzieciom.

»Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie« – te słowa raz jeszcze przypomniał rodzicom Ks. Proboszcz, wskazując na to, co jest ich powinnością – rozpalanie iskry Bożej miłości w sercach dzieci, dawanie świadectwa bliskości z Jezusem  przez swoje życie sakramentalne – tak, by mogło iść za tym piękne życiecodzienność przesiąknięta głęboką wiarą…
Codzienność, a nie odświętność.
I nie tylko pięknie przeżywana pamiątka komunii, ale… życie –  w komunii z Bogiem.

Na zakończenie Mszy św. każde z dzieci złożyło na ołtarzu białą różę, w podziękowaniu za dar, jakim jest żywa obecność Jezusa w Sakramencie Eucharystii.

Panie Jezu, dziękujemy Ci za dar Eucharystii, podczas której ofiarowujesz nam siebie cały, z miłości. Rozpalaj na nowo nasze serca, abyśmy z radością odpowiadali na Twoją miłość.

Więcej zdjęć

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.