OGNISKO MISYJNE W SEMINARIUM DUCHOWNYM

W piątkowe popołudnie 20 kwietnia br. dzieci z działającego w naszej parafii Ogniska Misyjnego odwiedziły Ognisko Misyjne przy Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Oto krótka relacja z tego spotkania:
Już przy głównej bramie prowadzącej na teren Seminarium powitał nas bardzo serdecznie nasz parafianin –  kl. Tomasz Subocz, obecny prezes Seminaryjnego Ogniska Misyjnego, który zaprosił nas do kaplicy. Po wspólnej modlitwie za misjonarzy i wysłuchaniu, ciekawych historii związanych m.in. ze znajdującą się w kaplicy piękną mozaiką,  przeszliśmy do Sali Misyjnej.

Tam czekał na nas dobrze nam znany kl. Przemysław Robaszkiewicz, który  zapoznał nas z bogactwem misyjnych zbiorów Seminarium. Było co podziwiać! Przywiezione przez misjonarzy z różnych zakątków świata eksponaty zrobiły na nas naprawdę duże wrażenie. Następnie, przy słodkim poczęstunku, z dumą słuchaliśmy m.in. o tym, że Gośćmi naszego gnieźnieńskiego Seminarium były tak wyjątkowe osoby, jak św. o. Maksymilian Maria Kolbe czy św. Matka Teresa z Kalkuty.

Opuszczaliśmy Seminarium z sercami pełnymi wdzięczności za wspaniałą gościnę oraz z zapewnieniem, że będziemy pamiętali o „naszych” Klerykach w modlitwie.

Dzieci z Ogniska Misyjnego

Galeria zdjęć

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.