UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY

1 LISTOPADA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
To radosny dzień, który otwiera przed nami niebo. W tym dniu Kościół wspomina wszystkich tych, którzy żyjąc w świętości stali się nie tylko naszymi orędownikami, ale wzorami, drogowskazami w naszej drodze do świętości… Wspomina również tych żyjących jeszcze wczoraj obok nas -  rodziców, dziadków, przyjaciół…, których codzienność pokazywała nam tak wiele przez to, że starali się upodobnić we wszystkim do Chrystusa – najbardziej w miłości… To świętość dostępna każdemu z nas, to świętość w naszym powołaniu…

Prawda o powołaniu do świętości każdego z nas bardzo mocno wybrzmiewa tego dnia.  Do nas wszystkich odnoszą się słowa „Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie” (1Tes 4, 3). To świętość, która nie jest czymś odległym, ani zaprzeczeniem tego co ludzkie, przeciwnie,  prowadzi ku pełni człowieczeństwa – przypomina nam  św. Jan Paweł II. „To zgoda na taką przemianę, by Jezus mógł we mnie działać, a przez to przemieniać świat i nas samych”.

1 listopada Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30.
Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu przy ul. Dalkoskiej o godz. 10.00. Na pozostałych cmentarzach procesje i Msze św. rozpoczną się o godz. 14.30. Na cmentarzu św. Krzyża o godz. 14.30 rozpocznie się procesja żałobna, po której będzie sprawowana w kościele Msza św. w intencji zmarłych. Procesję rozpoczniemy przy krzyżu na nowej części cmentarza, następnie przejdziemy głównym gankiem do kościoła św. Krzyża. Ofiary zbierane na cmentarzu, zgodnie z wolą ks. Arcybiskupa, przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Duchownego.
W kościele św. Krzyża na cmentarzu będzie także sprawowana Msza św. o godz. 11.00.

2 LISTOPADA – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (DZIEŃ ZADUSZNY)
W tym dniu wspominamy wszystkich, którzy zakończyli swoją ziemską wędrówkę. Stajemy nad grobami naszych bliskich… Ale nade wszystko Kościół przypomina nam o naszej powinności względem nich. Bo nic piękniejszego nie możemy ofiarować im niż naszą modlitwę. „Czyń to z pewnością wiary „iż  «Wybawca mój żyje» (Hi 19, 25) i jest w mocy powołać ze śmierci do życia”. (ks. R. Kimsza). Dlatego grób ma stać się dla nas znakiem przejścia z życia do życia…
„Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie (…) Wierzysz w to?” (J 11, 25-26)

2 listopada Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.30.

Od 1 do 8 listopada włącznie, można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, z zachowaniem pozostałych warunków. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
Od 2 do 8 listopada  w naszym kościele odmawiać będziemy różaniec z wymieniankami za zmarłych. Specjalne druki do wymienianek wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione druki w kopertach prosimy składać w biurze parafialnym lub w koszyku, wystawionym w kościele, przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Admin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.