ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś, 4 czerwca przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. 
Przez 9 dni trwaliśmy w modlitwie, gromadząc się na Nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, jak Apostołowie, czekając na Tego, którego obiecał sam Chrystus. 
„A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.  Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!” (J 14, 26-27)

Jak kiedyś Apostołów w dzień Pięćdziesiątnicy, tak dzisiaj nas, swój Kościół, Chrystus chce umocnić, odnowić i ożywić Duchem Świętym. Chce nas napełnić „mocą z wysoka”: darem mądrości, rozumu, umiejętności, rady, męstwa, pobożności i bojaźni Bożej.
Otwórzmy się na działanie Ducha Świętego,  pozwólmy się poprowadzić, przyjmijmy Jego światło. On sam swoimi darami uzdolni nas do ukazywania Bożej miłości.

„Duch Święty przychodzi, by mnie uczynić podobnym do Jezusa. Jest jak tchnienie życia…, jak oddech, bez którego nie mogę istnieć. Jest jak ogień, który oświetla i ogrzewa, pali, ale nie zabija. Czyni to, bym nauczył się kochać. Bym z każdym człowiekiem, niezależnie jakim posługuje się językiem, mógł się porozumieć w jedyny, adekwatny sposób – językiem miłości. Bo Duch jest Duchem Miłości i języki, które daje, to Miłość… Tylko w tym języku można głosić wielkie dzieła Boże.
 Przyzywaj dzisiaj tego Ducha, by uczynił z Ciebie nowe stworzenie, kochające na wzór Chrystusa, Pana i Zbawiciela.”
za: e-dr.jezuici.pl/tchnienie-ognia/

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres Wielkanocy.
Jutro, 5 czerwca przeżywać będziemy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, która była z Apostołami w dniu Pięćdziesiątnicy i już zawsze towarzyszy Kościołowi, po matczynemu prowadząc nas do Chrystusa.  Msze św. w tym dniu jak w każdy dzień powszedni.

Admin

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.