POMOC DLA MISJI W ANGOLI

W niedzielę 25 czerwca po wszystkich Mszach św. dzieci z Ogniska Misyjnego zbierały ofiary na dokończenie budowy kaplicy w Angoli, gdzie swoją posługę misyjną pełni nasza Parafianka, s. Krystyna Zachwieja ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi. Dzieci, pod opieką p. Ewy Zachwiei przygotowały również krótką scenkę, która uwrażliwiła nas na potrzeby tamtejszej ludności. Zbiórka ofiar to nasza odpowiedź na list ks. Proboszcza Parafii w Angoli.

Treść listu:
„Rev. Księże Krzysztofie,
przesyłamy nasze serdeczne pozdrowienia: Pokój i dobro!
Ja, ksiądz Alfonso Katchekele Quessongo, proboszcz Parafii św. Męczenników z Ugandy z Archidiecezji Malanje – Angola – Afryka, za pośrednictwem tego listu pragnę podziękować za Wasze serdeczne przyjęcie nas przy okazji Światowych Dni Młodzieży.
Jednocześnie proszę, w miarę możliwości i hojności Parafian, o pomoc finansową, która mogłaby nam umożliwić ukończenie pokrycia kaplicy, którą obecnie budujemy.
Niech Bóg Wam błogosławi i niech Was strzeże!
Ksiądz Alfonso Katchekele Quessongo, Proboszcz.”

Dzieciom z Ogniska Misyjnego wraz z ich opiekunką, Panią Ewą Zachwieją,  dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę, Parafianom zaś – za hojność i otwarte serca.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.