ODPUST KU CZCI BŁ. BOGUMIŁA

W sobotę 10 czerwca, we wspomnienie bł. Bogumiła, Patrona naszej parafii, obchodziliśmy nasze parafialne święto. W tym dniu o godz. 10.00 sprawowana była Msza św. w intencji chorych i starszych Parafian z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
Uroczysta Suma Odpustowa odprawiona została o godz. 18.30. Przewodniczył jej, a także wygłosił homilię o. Eryk Katulski, franciszkanin, misjonarz na co dzień posługujący w Boliwii.

Stawiając nam przed oczyma postać bł. Bogumiła, człowieka, który nie wahał się zostawić wszystko dla Boga – zadawał nam pytanie o to jak odczytujemy nasze wezwanie do świętości, my współcześni ludzie, gdziekolwiek przyszło nam żyć…  Wskazywał na niebezpieczeństwo relatywizmu moralnego, któremu tak chętnie ulegamy w wielu dziedzinach życia, a który prowadzi do wielkiego zagubienia człowieka, do zniewolenia…, do zatracenia Bożej prawdy…
O. Eryk podkreślał, że w tym właśnie świecie droga do świętości  to droga przez życie w normalności… przez miłość… Miłość zakorzenioną w Bogu. Prosił też o autentyczność w naszym życiu, o jednoznaczność , tak byśmy stawali się wyraźnymi i odważnymi świadkami Bożej prawdy, świadkami Ewangelii. Oto świętość na miarę naszych czasów…
O. Eryk dzielił się z nami niezwykle bogatymi doświadczeniami z pracy misyjnej. Wszystko to każe nam, zabieganym zatrzymać się, uświadomić sobie jak wiele mamy… i jak korzystamy z tego daru, jakim jest dostępność sakramentów świętych. Bo to one nas umacniają w naszej drodze do świętości.

Po Mszy św. wyszliśmy z Jezusem w Najświętszym Sakramencie w uroczystej procesji wokół kościoła, by Go adorować, pójść za nim na ścieżkach naszego życia.

Po Sumie Odpustowej był czas na nasze wspólne świętowanie na placu przed kościołem… Przy ciepłej kolacji, kawie i ciastku. Czas na rozmowę, zabawę z dziećmi, na zwykłe zatrzymanie się przy sobie nawzajem.  We wspólnocie, z naszymi kapłanami, o. Erykiem i przybyłymi gośćmi. O godz. 20.30 na placu przed kościołem odbyło się nabożeństwo z błogosławieństwem zwierząt.  Wspólne świętowanie zakończyliśmy o 21.00 Apelem Jasnogórskim. Ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa. Razem skierowaliśmy nasze serca ku Bogu, chwytając się za ręce i tworząc wspólny krąg.

Tego wyjątkowego wieczoru Ks. Proboszcz wspominał wszystkich, którzy tworzą rodzinę parafialną, również tych nieobecnych,  którzy  z powodu choroby pozostają w domach.  Dziękował wzystkim za obecność, zaangażowanie, często ciche, niewidoczne dla innych, za modlitwę.  Ks. Proboszcz podziękował również tym, którzy przez tak różne działania włączyli się w przygotowanie naszego wspólnego święta.


Życzmy sobie dziś, abyśmy idąc razem, nigdy nie tracili z oczu Jezusa.
Chciejmy umieć żyć dla siebie, wspierać się, budować prawdziwą wspólnotę.

Admin

Więcej zdjęć

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.