PIELGRZYMKA DZIECI I KOMUNIJNYCH DO LICHENIA

W sobotę 27 maja z samego rana grupa dzieci komunijnych wraz z rodzicami i księdzem Proboszczem Krzysztofem Walkowskim udała się autokarami do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, aby podziękować za sakrament  Eucharystii naszych dzieci. Podróż odbyła się w atmosferze radości i śpiewów.


Pierwszym punktem naszego pielgrzymiego szlaku był Las Grąbliński, oddalony o 2 km od Sanktuarium. Dla osób, które przybywają do Lichenia pierwszy raz, Grąblin jako miejsce objawień jest obowiązkowym przystankiem. Nie omijają go także ci, którzy Licheń już znają i ci, dla których Droga Krzyżowa w Grąblinie jest stałym elementem pielgrzymki.
Następnie udaliśmy się do Bazyliki, która zdumiewa swoja okazałością. Wszyscy z zachwytem wysłuchaliśmy historii powstania bazyliki oraz ciekawostek architektonicznych. O godz. 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Bazylice.  Biel alb dziecięcych…, radość, dziękczynienie za dar Eucharystii… Prosiliśmy najlepszą z Matek, by pomagała trwać  naszym dzieciom w miłości Chrystusowej, by ich do Niego prowadziła.

Po zakończonej Mszy św. dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki. Niesamowite wrażenie zrobiły na nas organy (największe w kraju organy – 157 głosów i około 20 tysięcy piszczałek). Muzyka płynąca w czasie Mszy św. była jak miód na nasze serca. Po Mszy udaliśmy się na obiad, a następnie zwiedzaliśmy z księdzem Proboszczem Bazylikę i okolice: Golgotę, źródełko z cudowną wodą, Kościół św. Doroty, apartamenty papieskie. Odwiedziliśmy również niektóre z kaplic w bazylice dolnej: Kaplicę 108 Błogosławionych Męczenników oraz Kaplicę Trójcy Świętej, by w ciszy spojrzeć w oczy Jezusa, w Najświętszym Sakramencie. Niektórzy z nas na koniec zdobyli 141 metrową wieżę widokową, pokonując 762 schody. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści księdza Proboszcza. Była to dla nich również piękna lekcja historii.
Przed odjazdem spotkaliśmy się w kaplicy Jana Pawła II na nabożeństwie majowym. Nieuchronnie nastał koniec naszej pielgrzymki. W atmosferze radości, bogatsi o piękne doświadczenia, ubogaceni dobrem jakie dawaliśmy sobie nawzajem udaliśmy się do autokarów. Tam raz jeszcze, stając w kręgu dziękowaliśmy sobie za ten dzień, za każde dobro, za każdego człowieka. Wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki. Z uśmiechem i pieśnią na ustach wróciliśmy szczęśliwie do Gniezna.

Ufamy, że to piękno duchowego przeżycia zaowocuje w nas i naszych dzieciach.
Księdzu Proboszczowi dziękujemy za to, że dzielił z nami ten piękny czas, że otoczył nas swoją opieką i modlitwą.

                                                                                                                                             Rodzice dzieci I komunijnych

Galeria zdjęć

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.